Bátori Istvánné igen aktív a város közéletében, természetéből adódóan mindig igyekszik segíteni a hozzá forduló embereken. Több mint öt éve már, hogy a főként nők számára létrehozott egyesülete folyamatosan mentálhigiénés programokat szervez az érdeklődők számára.
Bátori Istvánné ma már nyugdíjas tanárnő, aki a mindennapi pedagógiai munkája mellett valamilyen formában mindig jelen volt, és ma is aktívan tevékenykedik Szécsény közéletében. Hivatásából adódóan elsősorban olyan területen, ahol közvetlenül vagy közvetve segíthet az embereknek.
Kolléganőjével, Babcsány Lászlónéval 2007-ben kezdeményezték a Harmóniában a világgal mentálhigiénés egyesület létrehozását, amely tizenkilenc fővel alakult meg. Pedagógusokat, szociális munkásokat, védőnőket, pszichológust, gyermekorvost tudhattak soraikban. Céljuk volt, hogy erősítsék a hozzájuk forduló emberek önerősítő, problémamegoldó képességét.
Egyesületük 2016-ban létrehozta a Csokoládé a női léleknek elnevezésű Női Szalont, amelyet azóta is nagy érdeklődés kísér a városban. Ahogyan azt Bátori Istvánné elmondta, sikerük abban rejlik, hogy a különböző foglalkozásaik erőt, bátorságot adnak az ott részt vevő hölgyeknek. A meghívott előadó szakemberek olyan tudást, ismereteket adnak át a hallgatóknak, amelyeket a hallgatók útjelzőként használhatnak a mindennapok útvesztőjében. Főleg a hölgyek körében népszerű a Csokoládé a női léleknek Női Szalon. Már az első összejövetelen is zsúfolásig megtelt a Kubinyi Ferenc Múzeum díszterme. Azután a nagy érdeklődésre való tekintettel több rendezvényüket a művelődési ház nagytermében tartották.
A siker titkáról Bátori Istvánné úgy vélte, hogy azt egyfelől mindig az aktuális előadó személyisége határozza meg, másrészt sokan vannak, akik segítik a rendezvényt. Nem utolsósorban az is kell hozzá, hogy a résztvevő hölgyek érdeklődése találkozzon a témával.
– Ezenkívül minden összejövetelük egy énekes vagy zenész kellemes előadásával zárul, amely további „csokoládét” biztosít a női léleknek – mondta Bátori Istvánné. Hozzátette, hogy az elmúlt években több témát is feldolgoztak a szalon előadásai. Idén az egyik ilyen a család, amely a legkisebb, de a legfontosabb közösségünk. Így beszélnek a családokban rejlő folyamatokról, a családok terheiről, a felmerülő nehézségekről, akadályokról.
Kozma-Vízkeleti Dániel család-pszichoterapeuta Mit hozunk otthonról című előadásában például arról szólt, hogy a családok hogyan, milyen formában hatnak egymásra. Deliága Éva gyermekpszichológus a gyermekek személyiségéről, azok fejlődéséről osztotta meg gondolatait a jelenlévőkkel.
Pál Feri atya mentálhigiénés szakember Hogyan válthatunk erőforrást a múltból című elődadása is igen népszerű volt a közelmúltban a hallgatók körében. Októberben pedig dr. Zseni Annamária pszichoterapeuta lesz a vendégük szintén a család témában.