A jószolgálati és civil szervezetek képviselőinek adott fogadást Herczegh Anita, a köztársasági elnök felesége nemrég Budapesten, a Centrál Színházban. A rendezvényre meghívást kapott a „Tápláló szeretet” elnevezésű programot útjára indító nógrádi Napraforgó egyesület is
Az eseményen az ország különböző pontjairól az évek óta kiemelkedő teljesítményt nyújtó szervezetek meghívott vendégei voltak jelen, akikkel az államfő felesége a mögöttünk hagyott fél évtizedben együtt dolgozott.
– Az elmúlt öt év számomra meghatározó élménye, hogy nap mint nap gyűjthettem a jóra, szeretetre, segítségnyújtásra felesküdött „szép lelkű nők és férfiak ismeretségét, megtisztelő bizalmát –fogalmazott köszöntőjében Herczegh Anita. Az MTI beszámolója szerint arra kérte a résztvevőket, hogy „sose hagyják abba, keressenek-kutassanak, hogy mindig találjanak csatlakozókat, rokon lelkeket, akiknek ugyanaz a céljuk: több irgalom, több odaadás, több segíteni kész, kinyújtott kéz”.
A programra meghívást kapott a nógrádi Napraforgó Hagyományőrző és Szociális Egyesület elnöke, Nyilas Kálmánné, valamint az egyesület vezetőségi tagja, Mészáros Istvánné is.
A Nógrád községi civil szervezet 2009-ben indította el a Tápláló szeretet elnevezésű programot, amely évről évre sikeresebb. Az egyesület elnökének kezdeményezésére a környezetükben feleslegesnek mutatkozó terményeket dolgozzák fel befőtt, savanyúság, lekvár, vagy lecsó formájában és ezekkel segítik a városokban élő nagycsaládosokat. Vannak, akik terményeket – például almát, burgonyát, diót – vagy tartós élelmiszereket adnak ajándékba, mert nincs kertjük, s emiatt terményfeleslegük sem keletkezik, de támogatni szeretnék a programot.
Nyilas Kálmánné koordinálja a kezdeményezést, amelynek eredményeként a kezdetektől számítva csaknem kilencezer üveg konzervált, a háztartásban jól hasznosítható finomságot adtak át a nagycsaládosoknak. Az adományt Budapest több kerületében, Hatvanban, Kecskeméten, Salgótarjánban és Városföldön élő nagycsaládosok kapták. A programot támogatók száma 2016-ban már 245 fő volt.
Herczegh Anita a mozgalom lényegét korábban úgy fogalmazta meg: „cselekedetük jó példa arra, hogy nem kell nagy, világraszóló tettekben gondolkodni. Mindenki meg tudja találnia saját környezetében azt, hogy képességeihez, erejéhez és anyagi lehetőségeihez mérten mivel tud másoknak segíteni.”
A programhoz több civil szervezet csatlakozott Nógrád megyében és az ország más részén is. Szűkebb hazánk nyugati felének ez lett a családokért „köttetett” helyi szövetsége.
Nógrád megyei résztvevők:
– Aranyalma Nyugdíjas Klub, Horpács
– Hunyadi János Nyugállományúak Klubja, Rétság
– Városi Nyugdíjas Klub, Rétság
– Szondi Nyugdíjas Klub, Drégelypalánk
– Mákvirág Nyugdíjas Klub, Diósjenő
– Szivárvány Nyugdíjas Klub, Kétbodony
– Nyugdíjas Klub, Tolmács
– Nyugdíjas Klub, Szátok
– Második Tavasz Nyugdíjas Klub, Nőtincs
– Nyugdíjasok Nógrád megyei képviselete, Salgótarján
– Napraforgó Egyesület, Nógrád
Bács-Kiskun megyei résztvevők:
– Naplemente Nyugdíjas Klub, Kecskemét-Hetényegyháza.
– Nyitnikék Nyugdíjas Klub, Kecskemét-Hetényegyháza
– Napsugár Nyugdíjas Klub, Városföld
(Forrás: www.nhc24.hu)