Csokoládé a női léleknek szalon

Szécsényben tíz évvel ezelőtt, 2007-ben alakult meg Harmóniában a Világgal Mentálhigiénés Közhasznú Egyesület. Elnöke Bátori Istvánné, alelnöke Babcsány Lászlóné, mindketten pedagógusok. Céljuk a lelki egészség megőrzése, a megrendült lelki egészség visszaállítása. Az elmúlt év őszén az elnök és elnökhelyettes álmodtak egy nagyot és létrehozták a Női Szalont, amelynek a Forgách Kastély ad otthont. A szalon a „Csokoládé a női léleknek” nevet kapta.

Az volt a célunk, hogy a nők hétköznapok egyhangúságából kiszabadulva erőt, vigaszt, életkedvet merítsenek az együttlétből. Tanuljunk meg önmagunkat szeretve, becsülve élni. Ismerjük fel, hogy szükségünk van az ÉN-időre, amikor önmagunkra szánjuk az időt, a figyelmet – fogalmazott Bátori Istvánné.

csokoládé

A közönség sorai

A szervezés idején az elnök és a helyettes nem gondolták, hogy a hölgyek körében ilyen nagyszerű fogadtatásra, komoly érdeklődésre talál a Női Szalon. A közelmúltban már a hetedik összejövetelükre került sor, az eddigi rendezvényeiken átlag százan voltak jelen.

Babcsány Lászlóné arról tájékoztatott, hogy az összejöveteleik mindig három részből állnak. Meghívnak egy előadót, aki olyan témáról szól, ami érdekli a hölgyeket, foglalkoztatja őket. Többek között előadójuk volt Soma, F. Korcz Judit, a tévéből jól ismert Hesna, Tar Ildikó… Az előadás után „a desszert”, a meghívott énekesek, zenészek, táncosok. Vendégük volt Barát Attila művésztanár, aki szaxofon játékával szórakoztatta a hölgyeket, fellépett a balassagyarmati modern táncegyüttes és sokan mások.

Harmadik részként a folytatás a szalonban a teázás, a csokoládé fogyasztása közbeni beszélgetés.

A közelmúltban került sor a hetedik rendezvényükre, ahol vendégük volt Soós Katalin stílustanácsadó. Többek között arról szólt, hogy az öltözködés tükrözi a személyiségünket, az első benyomást környezetünkre is a megjelenésünk teszi. Tanácsot adott a hölgyeknek, hogy a kevésbé előnyös adottságaikat hogyan takarhatják el. Hangsúlyozta: mindenkinek tisztában kell lenni a lelki és testi adottságaival, az öltözködés pedig üzenetet hordoz a személyiségünkről. Az emberek úgy bánnak velünk, amilyen benyomást keltünk bennük. Mindezek után sok hasznos ötletet és tanácsot adott a hölgyeknek arról, hogy milyen alkalommal, hogyan öltözködjenek és emeljék ki előnyös testi adottságaikat.

Előadását követően olyan divatbemutatóra került sor, ami megmutatta, hogyan lehet pozitív irányba változtatni a külsőnket!

Az est során a „desszert” Pásztor Máté szécsényi származású színész, a Turai Ida Színház társulatának tagja volt, aki különböző dalokkal szórakoztatta a jelenlévőket. Az összejövetel a szalonban beszélgetéssel, teázással, a hölgyek által készített sütemények elfogyasztásával fejeződött be.

Szenográdi F.

(Forrás: www.nhc24.hu)

Scroll to Top