Az EcoPunk Alapítvány idén már harmadik alkalommal rendezi meg a klíma- és környezetvédelmi témájú kisfesztiválját Terényben augusztus 19-e és 22-e között.
Kozma Gergely, a fesztivál főszervezője elmondta, hogy a találkozó célja a hétköznapok fenntarthatóbbá tétele és az ökológiai lábnyom csökkentése. Ezért a programok sok olyan témát fognak érinteni, amelyek által a résztvevők gyakorlati tudást és tapasztalatot is szerezhetnek.
– A nappali programban a szakemberek interaktív előadásokat tartanak. Többek között szó lesz az elektromos autókról, a gazdálkodásról a gyakorlatban, a méhtartásról és a mézfogyasztásról, a tudatos gyógyszerhasználatról, a rovar alapú élelmiszerekről, a csomagolásmentes boltokról és a fenntartható divatról is. Az erdőfürdő keretében egy japán módszert is megismerhetnek a résztvevők, ahol újra találkozva a természettel, abban elmerülve, felismerjük az összetartozásunkat. A workshopok alkalmával lehetőség lesz pólószatyrot, fürdőgombát, kendőcsomagolást készíteni, illetve méhészkedni és ökológiai lábnyomot is számítani. Természetesen a gyermekeket is programokkal, a fenntarthatóság jegyében tartott kézműves-foglalkozásokkal várják – mondta Kozma Gergely.
A rendezvényen bemutatkozik majd a Budapest-School Zöldiskola, amely hamarosan megnyílik Terényben. Emellett képviselteti magát a WWF, a PAD Alapítvány, a Magosvölgy Ökológiai Gazdaság, valamint Antal Éva, a vászonzsákoslány is, aki a zero waste és a fenntarthatóság egyik nagykövete hazánkban. Fesztivál lévén a nappali programokat az esti koncertek és zenés fellépések teszik majd színesebbé.
A rendezvénnyel kapcsolatban megkerestük a község polgármesterét is. Brozsó Andrásné elmondta, hogy az önkormányzati tulajdonú felújított szabadtéri színpadon lesz a rendezvény főhelyszíne.
– Az előző évek tapasztalatai alapján jó kapcsolat alakult ki a szervezőkkel, akik a terényi lakosoknak ingyenesen biztosítják a lehetőséget, hogy részt vehessenek ezen a környezetvédelmi témájú fesztiválon – mondta Brozsó Andrásné, aki szerint fontos, hogy a gazdag kulturális hagyományokkal rendelkező településükön élők ilyen programokkal is szélesíthetik a látókörüket.