Örökség Serleggel ismerték el a vitézeket

Mint ismert, Drégely várát harminc évvel ezelőtt a Teszáry Károly erdőmérnök által létrehozott Drégelyvár Alapítvány karolta fel.

Fotó: dregelyvaralapitvany.hu

A vár helyreállítása a szervezethez, míg a Szondi-kultusz ápolása a település önkormányzatához kötődik. Közös törekvéseiknek köszönhetően országos hírű várjátékok és nagyszabású rendezvények valósulhatnak meg a községben. 
– A Szondi Kiállítótér és Turisztikai Központban az év 365 napján várjuk a látogatókat – mondta lapunknak Pásztor Ildikó, a Drégelypalánki Közművelődési és Turisztikai Nonprofit Kft. ügyvezetője. Hozzátette: – Népszerű eseményeink közé tartozik többek között az apródavatás, a vitézavatás, az íjászkodás, a bajvívás, a pénzverés és még sok élményt nyújtó program. A látogatók megismerkedhetnek Szondi történetével, a korabeli fegyverekkel és viselettel. A történelmi hagyományápolás és a rendezvények segítése érdekében évekkel ezelőtt létrehoztuk a Szondi Vitézei hagyományőrző csoportot, akik látványos bemutatóikkal, közreműködésükkel színesítik ezeket a programokat, illetve követendő példaként szolgálnak a jövő nemzedéke, az ifjúság számára. 
Pásztor Ildikó kifejtette, hogy a Szondi Vitézei csapat kiemelkedő történelmi hagyományőrző tevékenységet végez a magyar kultúra területén. Ezért a Falvak Kultúrájáért Alapítvány a napokban Örökség Serleg elismerésben részesítette a csoportot. A díjat Budapesten, a Magyar Kultúra Napja Gálán vehették át. 
– Drégelypalánk életében mindig fontos szerepet kapott a hagyományőrzés. Ezért az Örökség Serleg a csoport tagjain kívül ugyanannyira szól a Drégelyvár Alapítványnak, Drégelypalánk önkormányzatának és a Szondi Kiállítótér és Turisztikai Központnak – mondta Pásztor Ildikó. 

https://www.nool.hu/helyi-kozelet/2022/02/orokseg-serleggel-ismertek-el-a-vitezeket

Scroll to Top