Civil Partner programmal is erősített a Mikrocenzus

Civil Partner 2016

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a 2016. évi mikrocenzus előkészítésének részeként a Civil Partner Program (CPP) keretén belül újra együttműködést kezdeményezett a civil szervezetekkel. A civilek már a 2011-es népszámlálás során is támogatták a KSH munkáját, a mostani programhoz 7 szövetség és ernyőszervezet, valamint országosan 32 egyesület és alapítvány csatlakozott.

Az idei mikrocenzus alatt is folytatódott a civilek és a KSH a 2011-es népszámlálás idején elindult együttműködése. A Civil Partner Program hosszú távú együttműködést épít a KSH és a civil szektor között, hiszen a népesség-összeírás során összegyűjtött adatok a magyar társadalom problémáival foglalkozó civil szervezetek számára is nélkülözhetetlenek. A program célja, hogy a különböző szervezetek közreműködésével eredményesebbek legyenek a KSH adatgyűjtései, javuljon az adatok minősége, és a feldolgozott adatokat a civil szektor képviselői az igényeikhez mérten, értő módon tudják majd felhasználni.

A személyes egyeztetések kapcsán is kiderült, hogy fontos kezdeményezésről van szó: „Fontosnak tartjuk, hogy a különféle társadalmi csoportokkal foglalkozó szervezetek valós képet kaphassanak a célcsoportjaikról. Civil szervezetként nagy szerepünk van abban, hogy segítsük az ő bevonódásukat, információhoz juttassuk őket, továbbá nagyon sok helyzetelemzést végzünk (pályázati helyzetelemzés, hatáselemzés), ahol elengedhetetlenek a hiteles, naprakész adatok” – mondta Majoros Zsuzsanna,a Cromo Alapítvány szakmai vezetője.

Az idei programot megelőző igényfelmérések után a 2016-os mikrocenzust támogató közös munka három kerekasztal-beszélgetéssel indult, amelyek keretében a nemzetiségi, az érdekvédelmi, a fogyatékossággal élőkkel foglalkozó, valamint a kisebbségi szervezetek elmondhatták észrevételeiket, javaslataikat, egyedi igényeiket a kérdőívek, illetve a számlálóbiztosok képzési anyagának kialakítása terén. A szervezetek szakmai tapasztalataikat megosztva és az érintettek gondolkodását ismerve javaslatokkal segítették a mikrocenzus kommunikációs és tájékoztatói anyagainak elkészítését, részt vállaltak a tagszervezeteik és tagjaik tájékoztatásában, a mikrocenzus információs anyagainak terjesztésében nyomtatott és online felületeiken, illetve rendezvényeiken.

A programhoz mintegy 300 tagszervezetet képviselő 7 ernyőszervezet, valamint 32 egyesület és alapítvány csatlakozott, akik tagjaikhoz, közel 500 ezer emberhez juttatták el a mikrocenzus tájékoztató anyagait.

A Civil Partner Program a mikrocenzust követően is folytatódik a KSH más adatgyűjtései kapcsán, és a népesség-összeírást követően a statisztikai adatok felhasználási lehetőségeit bemutató képzési program is elindul.

Forrás: beküldött hír

(Forrás: www.civilhirugynokseg.hu)

Scroll to Top