Szeretnénk bemutatni a 2025. március hónapban Nógrád vármegyében újonnan bejegyzett civil szervezeteket:


Oszter Sándor Alapítvány (Diósjenő)
Az alapítvány célja elsősorban az Oszter Sándor által épített birtok és múzeum működtetése fejlesztés és kreatív folyamatok támogatása gyerekek és felnőttek esetében minden művészeti ágban (képzőművészet, irodalom, zene, színjátszás, filmművészet) művészeti tartalmú oktatás, ismeretterjesztés, érzékenyítés, kulturális örökség védelme hagyományőrzés, kézművesség támogatása egészségvédelem, egészséges életmód népszerűsítése sport népszerűsítése mentális egészség támogatása, állatvédelem.
A Hetedik Művészeti és Kulturális Egyesület (Szilaspogony)
Az egyesület célja a művészeti és kulturális értékek ápolása, közvetítése a jelenben és megőrzése a jövő generációk számára. Irodalmi alkotások népszerűsítése: Az egyesület támogathatja az irodalmi művek szélesebb körben történő elérhetőségét, legyen szó könyvek, versek vagy esszék megjelentetéséről. Írók és költők támogatása: Az egyesület segíthet új, feltörekvő tehetségeknek bemutatkozni, műveiket közzétenni, és szakmai visszajelzéseket adni számukra. Irodalmi rendezvények szervezése: Ilyenek lehetnek könyvbemutatók, író-olvasó találkozók, versenyek, konferenciák, szemináriumok, workshopok. Irodalmi közösség építése: Az egyesület fórumot biztosíthat azok számára, akik szeretnek olvasni vagy írni, lehetőséget adva az eszmecserére és a tapasztalatcserére. A Hetedik művészeti és alkotói közösségének létrehozása, szellemi és alkotói műhely alapítása országosan és országhatáron túl. Oktatás és mentorálás: Az egyesület elősegítheti az irodalom oktatását különböző formákban: iskolai, egyetemi szinten, vagy akár szabadidős programok keretében, például írásművészeti kurzusokon.
Határtalan Erő Sportegyesület (Bátonyterenye)
Az egyesület céljai: 1.1. Mozgás és sportolás lehetőségeinek biztosítása: A fogyatékkal élők számára elérhető sportolási lehetőségek megteremtése, különböző sportágakban való részvétel biztosítása. 1.2. Egészségmegőrzés és rehabilitáció: A rendszeres testmozgás elősegíti a testi és lelki egészség megőrzését, valamint támogatja a rehabilitációt. 1.3. Társadalmi integráció: Az egyesület célja lehet a fogyatékkal élők társadalmi beilleszkedésének elősegítése, közösségi élmények biztosítása, valamint az esélyegyenlőség támogatása. 1.4. Tehetséggondozás és versenylehetőség biztosítása: A fogyatékkal élő sportolók támogatása, tehetségük fejlesztése, és részvételi lehetőség biztosítása helyi, országos vagy nemzetközi versenyeken. 1.5. Tudatosság növelése: A társadalom érzékenyítése és a fogyatékkal élők képességeinek bemutatása, a sport által a velük kapcsolatos előítéletek csökkentése. 1.6. Közösségépítés: A sportesemények által erős közösségi kötelékek kialakítása, melyek hosszú távon is támogathatják a résztvevőket. 1.7. Inkluzivitás: Szemléleti befogadás sérült és ép sportolók együttműködése. 1.8. Rekreáció.
Mátraszele Virágzó Jövőjéért Egyesület (Mátraszele)
Az MJVE célja Mátraszele lakosainak (óvodástól az idős korúakig) olyan események, rendezvények, ünnepségek és társasági összejövetelek vagy önkéntes tevékenységek tervezése, megszervezése, lebonyolítása és koordinálása, melyeken a településen élő emberek, családok, barátok és ismerősök évente többször is közösen részt vehetnek. A helyi, de alkalomszerűen vendég emberek is, az MVJE egyesületen keresztül, testileg, szellemileg vagy lelkileg részesei lehetnek a közösség fejlődésének, épülésének. Az MVJE szervezésében lehetőség lesz szórakozni, sportolni, ünnepelni, művelődni, hagyományokat ápolni, valamint, településünk esztétikusabbá tétele is céljai között szerepel.