A Magyarországon most meghirdetett pályázat célja szociálisan hátrányos helyzetben lévő gyermekek, fiatalok infokommunikációs felzárkózásának és digitális oktatásának támogatása.
A németországi walldorfi székhelyű SAP SE a világ 180 országában vállalati szoftverek és szoftverekkel kapcsolatos szolgáltatásokat nyújtó piacvezető cég. A vállalat több mint 45 éves történetében – profiljának is köszönhetően – prioritást élvez az innováció és az oktatás ösztönzése.
A fenntartható jövő záloga az oktatás, hisz adott helyzetben a változtatni tudás, a világban fellelhető lehetőségek felfedezése éppen a megfelelő oktatásnak köszönhető. Ez a sikeres jövő (felzárkózás/társadalmi befogadás) záloga, mely versenyképességet biztosít a fiataloknak a foglalkoztatás világában.
Az oktatás ösztönzésével az SAP Hungary Kft. hozzájárul a helyi közösségek mindennapi életének könnyebbé tételéhez: a társadalomban való boldoguláshoz, az emberek életminőségének javításához.
A Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács a kormány javaslattevő szerve. Legfontosabb feladatai közé tartozik, hogy véleményezi a kormány felé az információs társadalom kialakításának programját, az informatika, hírközlés és média területére vonatkozó stratégiai döntéseket, a kutatás és fejlesztés irányvonalának meghatározását, valamint a területet érintő kormányrendeletek, miniszteri rendeletek tervezeteit, előterjesztéseket, és jogszabály-tervezeteket.
A Magyarországon most meghirdetett pályázat célja szociálisan hátrányos helyzetben lévő gyermekek, fiatalok infokommunikációs felzárkózásának és digitális oktatásának támogatása.
Kik pályázhatnak?
Magyarországon működő és nyilvántartott közhasznú szervezetek (civil szervezetek, alapítványok, gyermekotthonok) – szociálisan hátrányos helyzetű gyermekek digitális felzárkózását, valamint infokommunikációs oktatását segítő programjaikkal.
Miért érdemes pályázni?
A „Digitális Esély 2018” pályázaton összesen tízmillió forint érhető el, amely a tervek szerint tíz-tizenöt hazai közhasznú szervezet hátrányos helyzetű fiatalok digitális felzárkózását segítő munkáját támogatja.
A bírálóbizottság tagjai:
Ablonczy Balázs, az SAP Hungary Kft. ügyvezető igazgatója
Karkiss Gergely, az SAP Hungary Kft. marketing igazgatója
Vágujhelyi Ferenc, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács elnöke
Molnár Szilárd, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács Szakértői Tanácsadó Testületének tagja
- Általános pályázati feltételek:
Formai követelmények:
Terjedelem: maximum 3 db A/4-es oldal (tartalomjegyzék és mellékletek nélkül), 12-es betűméret, Arial betűtípus, szimpla sorköz.
Az oldalszámozás és a tartalomjegyzék a pályázatok kötelező tartalmi eleme.
A pályázatok minden oldalának bal felső sarkában kérjük feltüntetni a pályázati kategória megnevezését.
A pályázatok minden oldalának jobb felső sarkában kérjük feltüntetni a pályázó adatait: név, cím, e-mail cím, telefonszám.
Mellékletek: fotók, videók gyűjteménye, kutatási értékelés, statisztika, és minden olyan dokumentum, amely igazolja a pályázati anyag hitelességét (max. 4 MB)
Tartalmi irányvonalak:
A projekt rövid összefoglalója, céljai, várható eredményei.
Költségvetés (arányok) – eszközbeszerzés a pályázott támogatási összeg maximum 10 %-a lehet!
A projektet megvalósító csapat bemutatása.
A projektet megvalósító szervezet eddigi tevékenységének bemutatása.
A jelenleg rendelkezésre álló személyi és pénzügyi feltételek összefoglalása.
Vizsgált időszak: a legutóbbi egy év.
- Pályázható kategóriák:
- Szociálisan hátrányos helyzetű gyermekek (10-14 éves korig) infokommunikációs oktatás-képzésére, digitális esélyegyenlőségének növelésére irányuló programok
Ez származhat:
– az illető család alacsony jövedelméből (munkanélküliség, egyedül nevelő szülő, alulképzett szülő, beteg szülő stb.),
– gyermekotthonok szűkös helyzetéből.
- Szociálisan hátrányos helyzetű fiatalok (15-18 éves korig) infokommunikációs oktatás-képzésére, digitális esélyegyenlőségének növelésére irányuló programok
Ez származhat:
– az illető család alacsony jövedelméből (munkanélküliség, egyedül nevelő szülő, alulképzett szülő, beteg szülő stb.),
– gyermekotthonok szűkös helyzetéből.
Mindkét kategóriában olyan pályázatokat várunk, amely bemutatja, hogyan és milyen új módszerekkel valósítható meg hatékonyan a szociálisan hátrányos helyzetű gyermekek és fiatalok digitális felzárkóztatása, mindez hogyan javítja az életminőségüket, hogyan ad új esélyeket a továbbtanulásukhoz.
Egyéb információk:
Egy pályázó mindkét kategóriában nyújthat be pályázatot.
A projekt megvalósítására egy év áll a nyertesek rendelkezésére, azonban a program végrehajtását 2018-ben meg kell kezdeni.
A nyertesek a program megvalósításáról részletes szakmai beszámolót készítenek, és 2019. augusztus 31-ig elektronikus formában megküldik a kiírók részére.
Pályázati határidő: 2018. július 2. éjfél
A pályázatok beküldése e-mailen keresztül történik, egyidejűleg az alábbi e-mail címekre:
digitalisesely2018@nhit.hu
gergely.karkiss@sap.com
Az elektronikus levél tárgyában kérjük feltüntetni: „Digitális Esély 2018” pályázat
A pályázattal kapcsolatos kérdéseiket a digitalisesely2018@nhit.hu és a gergely.karkiss@sap.com e-mail címeken várjuk.
A pályázatok ünnepélyes eredményhirdetése 2018. októberében, az Infotér konferencia keretében lesz.
(Forrás: www.civilhirugynokseg.hu)