A Science Shopban két egyetem diákjai és kutatói várják az Önök kérdéseit. Arra hívjuk a magyar civil szervezeteket és csoportokat, hogy pályázzanak kutatási témájuk/kérdésük megvalósítására.
A Science Shop a civil társadalom és az egyetemi közösség találkozási pontja: az egyetem diákjai és kutatói a civil szervezetek és közösségek által felvetett kutatási kérdéseket válaszolják meg. A Közép-európai Egyetem Társadalmi Felelősségvállalás Irodája és a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Kara most közösen indítja és teszteli a Science Shop modellt. A Science Shopon keresztül hozzáférhetővé tesszük a kutatásokat non-profit és civil szervezetek számára, valamint támogatjuk diákjaink és oktatóink társadalmi felelősségvállalását és elköteleződését.
Mi a Science Shop?
A Science Shop kutatók, diákok és civil szervezetek bevonásával, független, részvételen alapuló akciókutatással járul hozzá valós társadalmi problémák kezeléséhez. A Science Shopon keresztül találkoznak a civil szervezetek, amelyeknek kutatási eredményekre van szükségük, és a diákok, akiknek kutatási tapasztalatot kell szerezniük. Szolgáltatásunk bármilyen civil vagy önkéntes szervezet számára elérhető. Terveink szerint a valós társadalmi problémák kezelése révén a Science Shop hozzájárul az elméleti tudományos vívmányok gyakorlati alkalmazásához.
Hogyan működik a Science Shop?
A Science Shop magyar civil szervezetek jelentkezését várja kutatási igényeik megjelölésével. A szervezetek elküldhetik kérdéseiket, és hogy milyen információra, kutatásra van szükségük. Ezután a szervezet képviselői a Science Shop stábjával közösen a kérdések alapján kialakítják a kutatási tervet. Szükség esetén a stáb bemutatja a tudományos kutatás folyamatát és segít a kutatási projekt megtervezésében.
Miután a civil szervezet és a Science Shop munkatársai megbeszélték és megfogalmazták a kutatási kérdés(eke)t, a projekt bekerül a Science Shop adatbázisba. Az adatbázis összes kutatási projektjét meghirdetjük mindkét egyetem diákjai számára. Nagyon fontos, hogy a diákok olyan kutatási projektet válasszanak, amely közel áll az érdeklődésükhöz, ezért a Science Shop nem tudja garantálni, hogy minden meghirdetett projektre talál kutatót egy bizonyos határidőn belül. Amíg egy szervezet nem jelzi, hogy már nincs szüksége az adott kutatásra, addig a projekt a Science Shop adatbázisban marad.
Ha egy diák vagy diákcsoport érdeklődik egy civil szervezet kutatási projektje iránt, akkor a Science Shop stáb felveszi a kapcsolatot a szervezettel. Találkozót szervezünk a szervezet, a diák és egy Science Shop munkatárs részvételével, ahol megbeszéljük a projekt részleteit, és megállapodunk abban, hogy mi szükséges a lebonyolításhoz, milyen módszertannal és mennyi ideig fog tartani a kutatás.
Ki pályázhat?
Bármely magyarországi civil szervezet vagy csoport benyújthatja a kutatási igényét, ha megfelel az alábbi követelményeknek, függetlenül attól, hogy bejegyzett non-profit szervezetként vagy informális civil csoportként működik. A jelentkezők közül az alábbi szempontok alapján kerülnek kiválasztásra azok a szervezetek, melyek projektje bekerülhet a Science Shop adatbázisba.
Mik a kiválasztási szempontok?
- A jelentkező szervezet
o jogilag és pénzügyileg rendezett helyzetben van,
o működése bizonyíthatóan közhasznú, bizonyíthatóan a közösség érdekében működik,
o politikai pártoktól és politikától függetlenül végzi a tevékenységét, pártpolitikai kötődése nincs.
- A pályázatban javasolt kutatási téma és információ igény illeszkedik a két kezdeményező egyetem profiljához.
Mi a pályázat benyújtásának határideje?
Mivel jelen pillanatban teszteljük a Science Shop működését a pályázatok benyújtásának határideje 2016. október 7., éjfél. Az erre a határidőre benyújtott kutatási igények prioritást élveznek a Science Shop adatbázisba való bekerülés során.
Ugyanakkor, a pályázási lehetőség október 7. után is nyitva marad, és a szervezetek december 31-ig benyújthatják kutatási igényeiket. Az október 7. után beérkezett kéréseket csak a határidőre beérkezett pályázatok feldolgozása után tudjuk kezelni. Kérjük, vegye figyelembe, hogy elképzelhető, hogy a határidő után benyújtott pályázatok csak hosszabb idő elteltével kerülhetnek majd be a Science Shop adatbázisba.
Mi a kiválasztási és megvalósítási folyamat várható ideje?
A jelenlegi teszt időszakban a következő tervezett időbeosztás szerint dolgozunk:
http://www.nonprofit.hu/palyazatok/Science-Shop-palyazat-kutatasi-temakerdes-megvalositasara
Hogy tudom benyújtani a pályázatomat?
Kérjük, hogy a pályázati űrlapot itt töltse ki: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=E1nE2VN24kuSC72wOGOBh
CMiCFJuVKZIivFoKhkaIaxURFdXTVhUT0IzOFM3RExOVjYxMFlYV1ZEOC4u
Kitöltött pályázati űrlapját:
(http://www.nonprofit.hu/uploads/Science%20Shop%20palyazati%20urlap.docx)
elküldheti e-mailben is a grubera@ceu.edu címre. A tárgyban tüntesse fel, hogy „Science Shop – Szervezet neve”.
A pályázatokat magyar vagy angol nyelven lehet benyújtani.
Kihez forduljak, ha további kérdésem van a Science Shoppal vagy a pályázattal kapcsolatban?
Gruber Andrea, CEU társadalmi felelősségvállalás iroda grubera@ceu.edu
László Flóra, CEU társadalmi felelősségvállalás iroda laszlof@ceu.edu
Matolay Réka, egyetemi adjunktus reka.matolay@uni-corvinus.hu
Pataki György, egyetemi docens gyorgy.pataki@uni-corvinus.hu
Forrás: nonprofit.hu
(Forrás: www.civilhirugynokseg.hu)