A Szent Gergely Népfőiskola mint szervező valamint a Projektközpont Szolgáltató Kft., mint programmegvalósító pályázatot hirdet tandíjmentes vezetőképző programban való részvételre.
- A pályázók köre:
– 18. életkorukat betöltött, természetes személyek;
– az egyes programoknak megfelelő szakmai bemeneti követelményeknek való megfelelés;
– a pályázó a felvételi eljárás időszakában nem lehet több 60 évesnél;
– a pályázónak szakmai elhivatottságát, tanulmányi motivációját motivációs levéllel igazolnia kell
- A meghirdetett pályázati program tárgya
2.1. A program adatai:
Program megnevezése: Társadalmi (civil) szervezet – vezető
A program besorolása: Diplomára épülő program, szakiránynak megfelelő, újabb kompetenciákat biztosító képzési forma. Szakirányú, szakmódszertani továbbképzés.
Bemeneti követelmények: Főiskolai/ Egyetemi végzettség (bármely szakterületen)
Kimenet: Záróvizsga teljesítése nélkül tanfolyami igazolás a részvételről, záróvizsga teljesítésével „Társadalmi (civil) szervezet – vezető” megnevezésű szakirányú, szakmódszertani oklevél (diplomára épül). A program általános célú program, célja a személyi kompetenciafejlesztés. Az egyes kompetencia területek kizárólag más végzettség birtokában sajátíthatók el, hasznosíthatók. Ezek bemeneti feltételként jelentkeznek az andragógiai programok megvalósításában. Az általános célú programok alapvégzettségre épülnek, amelyek kizárólag ezen végzettségek birtokában hasznosíthatók. A program konzultációs rendszer (csoportos konzultáció) alkalmazásával valósul meg.
2.2. A program célja és moduljai:
A program kiemelt célja, hogy segítséget nyújtson a társadalmi szervezetek vezetői számára korszerű vezetési, és irányítási kompetenciák elsajátításával.
A programban érintett témakörök:
Vezetéselmélet és szervezetfejlesztés
Gazdasági és jogi ismeretek
Társadalmi szervezetek működési
Pályázati rendszerek és pályázatírási technikák
Társadalmi szerepvállalás
Társadalmi szervezetek jelene és jövője az EU-ban
Finanszírozás és szponzorráció
Ügyviteli és kommunikációs ismeretek
- A program általános jellemzői
A konzultációk egy hetes ciklusban valósulnak meg, hétfőtől péntekig 2016. október
A konzultációk napi elfoglaltságot jelölnek.
3.1. Program megvalósítás:
A program megvalósítás konzultációs helyszíneken történik. Programindítás feltétele, hogy az adott konzultációs helyszín vonatkozásában min. 14 fő érvényes pályázó legyen az adott program tekintetében.
3.2. A programmegvalósítás:
A programmegvalósítás az alábbi konzultációs helyszínen történik az alábbi időpontokban:
Fővárosi Konzultációs Központ
1105 Budapest, Szent L. tér 7.
(Kőrösi Csoma Sándor Kulturális Központ épülete)
- október 3. (hétfő)-2016.október 7. (péntek)
A konzultációk reggel 8:30-kor kezdődnek és 6-7 óratartamban tartanak, így a konzultációk vége a délutáni időszakra tehetők.
3.3. Vizsgák rendje:
Az egy hetes konzultációs sorozatot követően záróvizsga tehető. A záróvizsgán való részvétel nem kötelező, de vizsgadíj köteles. A résztvevő a pályázás során eldöntheti, hogy szeretne-e végzettséget szerezni a tanultak alapján vagy sem. Amennyiben a résztvevő nem kíván záróvizsgát tenni, úgy egy tanfolyami igazolást állítunk ki arról, hogy a programon részt vett. Amennyiben a résztvevő képesítést is szeretne szerezni, akkor a konzultációs sorozatot követően távoktatásban részesül. Ez esetben a távoktatás ideje alatt számonkérések nincsenek. A tanulmányok zárásához (a záróvizsgára bocsátás feltétele) 120 órás szakmai gyakorlat teljesítése kapcsolódik a választott képzési program kompetenciáinak megfelelően. A záróvizsgára bocsátás feltétele: a szakmai gyakorlat teljesítése, valamint egy dolgozat (projektfeladat) határidőre történő benyújtása.
A záróvizsgán két vizsgatevékenység kerül lebonyolításra, a projektfeladat bemutatása és védése, valamint komplex szóbeli, előre kiadott szóbeli tételek alapján.
- A pályázók kiválasztása
A pályázók kiválasztása automatikus. Minden programra 25 férőhelyet biztosít a pályázat kezelője. A rendelkezésre álló férőhelyek (státuszok) automatikusan kerülnek feltöltésre.
- A program ütemezése
Pályázási (felvételi) időszak: 2016. szeptember 23.
Felvételi döntések: 2016. szeptember 24.
Beiratkozások: A konzultációs sorozat első napján.
Tanulmányok kezdete: A konzultációs sorozat utolsó napjától.
Első félév vége: 2017. január (A záróvizsga várható időpontja)
További információk a TVSZ-ben.
- A pályázati program önrésze, a képzési programhoz kapcsolódó költségek
A program támogatott, kedvezményes formában valósul meg. A programon való részvételhez önerőre (vizsgadíj térítésére) van szükség az alábbiak szerint. A képzésen aló részvétel térítésmentes.
Pályázati önrész: A résztvevőt terhelő összeg, amelynek mértéke a mindenkori minimálbér 20%-nak megfelelő összeg (2015-ben a 347/2014. (XII. 29.) Korm. Rendelet értelmében 22 200 Ft. A programrészvételhez más intézményi költség nem társul.
A program biztosítja valamennyi segédletet, jegyzetet, viszont nem tartalmazza az utazási, az étkezési és egyéb, járulékos költségeket.
A programot megvalósító intézmény számára a fentieken kívül más teljesítendő kiadás nem értelmezett. A pályázati önrész teljesítése kizárólag sikeres felvétel esetén, a szerződést kötést követően, egy összegben esedékes.
- A pályázat benyújtásának módja:
A hiánytalanul kitöltött pályázati lapokat elektronikus formában, e-mailben kérjük megküldeni a projektkozpont@gmail.com címre.
Pályázat benyújtásának határideje: 2016. szeptember 23.
Tárgy mezőben kérjük feltüntetni: „Civil vezetőképző”
A pályázati határidőn túl benyújtott pályázatokat a programkoordinátor automatikusan elutasítja, a bírálatban ezen pályázatok nem vesznek részt.
Egyéb információ: (Telefonos ügyfélszolgálatot a szerteágazó tevékenységünk következtében nem üzemeltetünk – kérdéseit e-mailben tegyék fel. Köszönjük!)
Pályázatkezelő:
Projektközpont Szolgáltató Kft.
Adószám: 25044636-2-12, Cg.: 12-09-009022
E-mail: projektkozpont@gmail.com
(Forrás: www.pafi.hu)